Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити перетворення. Дайте назву речовинам,

визначте класи сполук і типи реакцій. Друге і третє рівняння запишіть у молекулярно-йонній формі. Na Na2O NaOH Na2CO3 CO2 ( між формулами стрілки напишіть самі ) Помогите пожалуйста срочно надо ​

Ответы на вопрос

Отвечает Нуретдинова Сабина.

Ответ:

Объяснение:

4Na + O2 = 2Na2O оксид натрия, основный оксид (р-ция соединения)

Na2O + H2O = 2NaOH гидроксид натрия, основание (р-ция соединения)

2Na(+) + O(2-) = 2Na(+) + 2OH(-)

2NaOH + H2CO3  = Na2CO3 + 2H2O карбонат натрия, соль (р-ция обмена)

2Na(+) + 2OH(-) + 2H(+) + CO3(2-) = 2Na(+) + CO3(2-) + 4H(+) + 2O(2-)

Na2CO3 = Na2O + CO2 (при прокаливании), оксид углерода (IV), кислотный оксид (р-ция разложения)