7. Запишіть рівняння реакцій, з допомогою яких можна здійснити перетворення: Na=Na2O=NaOH=Na2CO3=Na

Перше рівняння розберіть як ОВР, друге і третє запишіть у молекулярно-іонній формі.

Ответы на вопрос

Отвечает Шаршова Саша.
4Na + O2 = 2Na2O
2Na(0)-2e-2Na(+)
O2 +4e =2O(-2)
Na2O +H2O = 2NaOH
2Na(+) +O(-2) + H2O= 2Na(+) + 2OH(-)
O(-2) + H2O = 2OH(-)
2NaOH + H2CO3 = Na2CO3 + 2H2O
2Na(+) + 2OH(-) + 2H(+) + CO3(-2) = 2Na(+) + CO3(-2) + 2H2O
  2OH(-) + 2H(+) =  2H2O
  OH(-) + H(+) =  H2O
Na2CO3 + 2K = K2CO3 + 2Na