У суміші оксидів Fe2O3 і FeO кількість речовини атомів Оксигену в 1.25 разу більша від кількості

речовини атомів Феруму. Визначте масову частку(%) Феруму (ІІІ) оксиду в суміші. Пожалуйста помогите с хорошим объяснением!!!! Я буду ооочень благодарна! Пожалуйста!

Ответы на вопрос

Отвечает Маликова Нурайна.

Ответ: масова  частка  Феруму (ІІІ) оксиду в суміші складає 56,2%

Объяснение:

Дано:

ν(О) : ν(Fe) = 1,25

w %(Fe2O3) – ?

Розв’язання

1. В суміші ν(Fe2O3) = x моль; ν(FeO) = y моль;

2. ν(О) = 3 ν(Fe2O3); ν(О)' = 3x; ν(Fe)' = 2x;

 ν(О) = ν(FeO); ν(О)'' = y; ν(Fe)'' = y;

ν(О) = ν(О)' + ν(О)''; ν(Fe) = ν( Fe)' + ν( Fe)'';

Складемо рівняння співвідношення

(3х+у)/2х+у= 1,25

3х+у=1,25(2х+у)

3х+у=2,5х+1,25у

0,5х=0,25у

х/у=0,25/0,5 =1/2

3. Візьмемо порцію суміші, в якій 1 моль Fe2O3 і 2 моль  FeO.

M(Fe2O3) = 160 г/моль ; m(Fe2O3) = 160 г;

M(FeO) = 72 г/моль; m(FeO) = 2 моль · 72 г/моль = 144 г

4. m(суміші) = 160 г +144 г = 304 г

5. w(Fe2O3) = 160/304 = 0,562;

w %(Fe2O3) = 56,2 %