Визначити об'єм водню (н.у.), який виділиться при дії 2,3 г металічного натрію на 34 г етилового

спирту.

Ответы на вопрос

Отвечает Чернышёв Виктор.

2C2H5OH + 2Na → 2C2H5ONa + H2

M (Na) = 23 г/моль

Vm = 22,4 л/моль

n (Na) = 2,3 / 23 = 0,1 моль

Маса етилового спирту є у надлишку, тому рахуємо по масі натрію, склавши пропорцію:

0,1 / 2 = X / 22,4

X= 0,1 × 22,4 / 2 = 1,12 л