Аналіз двох зразків Купруму(ІІ)оксиду два такі результати: А) 4.77г оксиду,одержаного прожарюванням

міді на повітрі, містить 0.9585г Оксигену. Б) 6.36г Купрум (ІІ) оксиду, одержаного розкладанням малахіту, містить 1.278г Оксигену. Чи підтверджують ці дані закон сталості складу речовин? ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! БУДУ ОЧЕНЬ БЛАГОДАРНА!!!НУЖНО ОЧЕНЬ СРОЧНО!!! СПАСИБО!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Корачев Вася.

Ответ:

Так, ці дані підтверджують закон сталості складу речовин.

4.77 г CuO - містить 0.9585 г О

6.36 г CuO - містить 1.278 г О

А) вираховуємо массу Cu:

4.77 - 0.9585 = 3.8115

Б) вираховуємо массу Cu:

6.36 - 1.2787 = 5.082

Як ми знаємо, згідно закону сталості складу речовин, повинно зберігатися відношення масс, тобто для нашої речовини це таке відношення:

Ar(Cu) : Ar(O) = 64:16 = 4:1

Тепер знайдемо відношення в кожному зразку:

А) 0.9585 - 1

     3.8115 - х

х = (3.8115*1)/0.9585 = 3.97652582 ≈ 4

Зберігається відношення - 4:1

Б) 1.278 - 1

   5.082 - х

х = (5.082*1)/1.278 = 3.97652582 ≈ 4

Зберігається відношення - 4:1