Після розчинення 10г натрій гідроксиду в 250мл води температура підвищилася на 9.7 градусів.

Визначте теплоту розчинення натрій гідроксиду, вважаючи, що питома теплоємність розчину дорівнює питомій теплоємності води.

Ответы на вопрос

Отвечает Рамазанова Ландыш.

Ответ:

42,36 кДж/моль

Объяснение:

Масса раствора

10г+250мл*1г/мл=260 г=0,26 кг

Найдём количество выделившейся теплоты

0,26кг*4,2Дж/(кг*К)*9,7К=10,59 кДж

Найдём количество гидроксида натрия

10г/40г/моль=0,25 моль

Теплота растворения

10,59кДж/0,25моль=42,36 кДж/моль