До 200г розчину, що містить 39.2% ортофосфатної кислоти, додали натрій гідроксид. Обчислити масу

утвореної солі.

Ответы на вопрос

Отвечает Калын Елена.

Ответ:

Дано:

m(H3PO4) = 39.2 г

m(NaOH) = 44 г

m(Na3PO4) - ?

Решение:

H3PO4 + 3NaOH = Na3PO4 + 3H2O

n(H3PO4) = m/M = 39.2/98 = 0.4 моль

n(NaOH) = m/M = 44/40 = 1.1 моль

n(NaOH) = 0.36 моль по уравнению и находится в недоставтке

n(H3PO4) = 0.4 моль в избытке.

m(Na3PO4) = n*M = 0.36*164 = 59.04 г.

Объяснение: