Обчисліть об’єм вуглекислого газу, який утвориться під час прожарювання 31,25 г кальцій карбонату,

що містить 20% домішок.

Ответы на вопрос

Отвечает Оловянникова Елизавета.

m(CaCO3) = 31.25 g                

W(домiшок) = 20%

V(CO2) = ?

m(CaCO3 чистого) = 31.25 - 0.2*31.25 = 31.25 - 6.25 = 25 g

M(CaCO3) = 40 + 12 + 48 = 100

N(кіл-сть речовини) = 25/100 = 0.25 моль

V(CO2) = 0.25*22.4 = 5.6 л

Відповідь: V(CO2) = 5.6 л

Вроде все верно.