ПОМОЖІТЬ будлаская❤ не встигаю зроби а ще тренування Хімія 9 класкальцій гідрокси ю 16,8 г

повністю нейтралізували нітратною кислоти. Обчисліт масу та кількість ричовини хлоридної кислоти, що вступила в реакцію​

Ответы на вопрос

Отвечает Россохина Оля.

Ответ: приготуйся, писати багато. Але тримай розв'язок, його можна скоротити, якщо без букв писати)

Записуємо рівняння реакції: Ca(OH)2+2HCl=CaCl2+2H2O  

Обчислюємо молярні маси (M г/моль = Mr) речовин.

Mr(Ca(OH)2)=Ar(Ca)+2•Ar(O)+2•Ar(H)=40+2•16+2•1=74,  

M(Ca(OH)2)=74 г/моль.

Mr(HCl)=Ar(H)+Ar(Cl)=1+35,5=36,5; M(HCl)=36,5 г/моль.

Обчислюємо кількість речовини кальцій гідроксиду Ca(OH)2 масою 16,8 г за формулою y=m/M.

y(Ca(OH)2)=16,8 г: 74 г/моль≈0,22 моль

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 1 моль кальцій гідроксиду Ca(OH)2  і 2 моль хлоридної кислоти HCl, кількість речовини хлоридної кислоти є у 2 рази більшою, тому y(HCl)≈0,44 моль.

Обчислюємо масу хлоридної кислоти HCl кількістю речовини 0,44 моль за формулою m=y•M:

m(HCl)=0,44 моль•36,5 г/моль≈16 г.

Відповідь: m(НCl)≈16 г; y(НCl)≈0,44 моль.

Объяснение: