Під час взаємодії 7,8 г лужного металу з водою виділився водень кількістю речовини 0,1 моль.

Визначте метал

Ответы на вопрос

Отвечает Хрищанович Арина.

m(луж. металу) = 7.8 g

N(H2) = 0.2 mol

x mol                             0.2 mol

Me + H2O = Me(OH)n + H2

1 mol                               1 mol

1:x = 1:0.2

1x = 0.2

x = 0.2

M(Me) = 7.8 / 0.2 = 39

это калий

2K+2H2O = 2KOH + H2