одновалентний метал масою 1,95г прореагував з водою, при цьому утворилося 2,8г відповідного

гідроксиду. вкажіть порядковий номер елемента, атоми якого утворюють даний метал.

Ответы на вопрос

Отвечает Архипкин Андрей.

Позначення:

η - ню (кількість речовини)

n - ню (кількість речовини)

M - молярна маса

m - маса

m - маса

Me - метал

Дано:

m (Me) = 1.95 г

з H_{2}O

m (MeOH) = 2.8 г

Знайти:

Порядковий номер Me

Розв'язання:

η(Me)              η(MeOH)

2Me + 2H_{2}O = 2MeOH + H_{2}

2                           2

Приймемо за x молярну масу Me :

M (Me) = x

η (MeOH) = \frac{m}{M} = \frac{2.8}{x+16+1} = \frac{2.8}{x+17}

η (Me) = \frac{1.95}{x}

\frac{n(Me)}{2} = \frac{n(MeOH)}{2} => n(Me) = n(MeOH)

\frac{1.95}{x} = \frac{2.8}{x+17} => x=39 г/моль

M (Me) = x = 39 г/моль

Me - K^{19}

Відповідь: 19