масова частка лужного металу в його оксиді дорівнює 74,2% оксид масою 12,4г розчинили 87,6 мг води

обчисліть масову частку розчиненої речовини утвореної речовини та формула оксид​

Ответы на вопрос

Отвечает Мукомел София.

Відповідь:

12,4 Na2O

Пояснення:

Дано:

w (Me)=74,2%

m(MeO)=12,42 г

V(H2O)=87,6 мл

Знайти w - розчинену речовину ?

F (MeO) -?

Розв.

w (Me)= 74.2

w(O2)=100-74,2%=25,8%

x:y= w% (Me)              w%(O)

        -----------    :       -------------       =

          Ar(Me)                Ar(O)

=74,2:x  :  25,8:16

x=74,2*16:25,8=1187,2:25,8=46 - молекулярна маса металу

В формулу оксида входить оксиген (атомна маса 16) і метал (який має молекулярну масу 46). Щоб знайти атомну масу ми 46:2=23 Атомну масу в таблиці Менделеєва має метал натрій Na  Тоді формула Na2O

m р-ну= m(H2O)+m(MeO)

m(H20)= V*p (ро, густина)

p(H2O)=1 г/мл

m(H2O)=87,6мл *1г моль=87,6г

m(р-ну)= 87,6г+12,4г=100г

w р. р.= m р.р. : m р-ну=(12.4 : 100) * 100%=12.4%