На цинк подіяли розчином хлоридної кислоти масою 219 г із масовою часткою кислоти 20%. Який обєм

водню утворився. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Липатова Диана.

m(р-ну) = 219 g

W(HCl) = 20%

V(H2) - ?

m(HCl) = 0.2 * 219 = 43.8 g

n(HCl) = 43.8 / 36.5 = 1.2 mol

      1.2 mol                x mol

Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2

       2 mol                  1 mol

2:1.2 = 1:x

2x = 1.2

x = 0.6

V(H2) = 0.6 * 22.4 = 13.44 l