Зіставляючи формули речовин, а також значення відносних атомних мас, визначте, у якій з речовин

кожної пари масова частка першого у формулі елемента більша:а) N2O,NO;б)CO,CO2; в)B2O3,B2S3. Срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Езеев Илиа.

Ответ:

а)Ar(N)=14; Ar(O)=16

Mr(N2О)=2•Ar(N)+Ar(O)=2•14+16=44

ω(N)=2•Ar(N)/Mr(N2О)=2•14/44=0,63 або 63%

Mr(NО)=Ar(N)+Ar(O)=14+16=30

ω(N)=Ar(N)/Mr(NО)=14/30=0,46 або 46%

б)Ar(С)=12; Ar(O)=16

Mr(СО)=Ar(С)+Ar(O)=12+16=28

ω(С)=Ar(С)/Mr(СО)=12/28=0,42 або 42%

Mr(СО2)=Ar(С)+2•Ar(О)=12+2•16=44

ω(С)=Ar(С)/Mr(СО2)=12/44=0,27 або 27%

в)Ar(В)=11; Ar(O)=16; Ar(S)=32

Mr(B2О3)=2•Ar(B)+3•Ar(O)=2•11+3•16=70

ω(B)=2•Ar(B)/Mr(B2О3)=2•11/70=0,31 або 31%

Mr(B2S3)=2•Ar(B)+3•Ar(S)=2•11+3•32=118

ω(B)=2•Ar(B)/Mr(B2S3)=2•11/118=0,19 або 19%