визначити масу солі яка утворилася при нейтралізації 130 г HNO3 з масовою часткою 15% з гідроксидом

кальцію​

Ответы на вопрос

Отвечает Алимова Алина.

Ответ:

вот.

Объяснение:

Дано:

m(p-pa HNO3) = 400 г

ω(HNO3) = 3.15% або 0,0315

Знайти:

m(Ba(NO3)2) - ?

Розв'язування.

m(HNO3) = 400 г*0,0315 = 12,6 г

M(HNO3) = 63 г/моль

n(HNO3) = 12.6 г/63 г/моль = 0,2 моль

Ba(OH)2 + 2HNO3 = Ba(NO3)2 + 2H2O

З РХР n(Ba(NO3)2) = ¹/₂n(HNO3) = 0.2 моль/2 = 0,1 моль

M(Ba(NO3)2)=261 г/моль

m(Ba(NO3)2) = 0.1 моль*261 г/моль = 26,1 г

Відповідь: 26,1 г