4. Массасы 24,5 г калий хлоратын KClO, айырғанда түзілетін оттектің массасынесептеңдер.​


Ответы на вопрос

Отвечает Кулагина Анна.

Ответ:

2KClO3→2KClO2+O2

Молярлық массаларын табамыз: М(KClO3)=39+35.5+16*3=122.5 г

m(KClO3) = 122.5*2=245 г

M(O2) = 16*2=32 г

калий хлоратының үстіне 4,9 г деп, астына 245 г деп жазасыз)

оттектің үстіне Х г , астына 32 г деп жазасыз

пропорция құрамыз: 4,9 / 245 = X / 32; X = 4.9*32 / 245 = 0.64г (O2)

Барлығы түсінікті деп ойлаймын!))))