У результаті випалювання 270 кг вапняку маса твердого залишку виявилась 100кг. Обчисліть і

вкажіть масову частку кальцій карбонату у вапняку (%):а) 80,3%, б) 83,2%, в) 84,2%; г) 82,4%; д)65%.​

Ответы на вопрос

Отвечает Габдулхакова Оксана.

Ответ:

CaCO3 = CaO + CO2

n(CO2) = m/M = 100/44 = 2.27 моль

n(CaCO3) = 2.27*1/1 = 2.27 моль

m(CaCO3) = n*M = 2.27* 100 = 227 кг

ω(СaCO3) =m(CaCO3) /m(вапняку) = 227/270 = 0,842 или 84,2%