№155. для приєднання до алкену масою 8,4 г знадобилося 0,15 моль водню. визначте формулу алкену


Ответы на вопрос

Отвечает Оборонова Женя.

Для приєднання до алкену масою 8,4 г знадобилося 0,15 моль водню. визначте формулу алкену

Ответ:

C4H8

Объяснение:

Дано:

m(CnH2n)=8,4 г

n(H2)=0,15 моль

Формула-?

--------------------

CnH2n+H2--кат-->CnH2n+2

З рівняння реакції бачимо, що з 1 моль алкену вступає в реакцію 1 моль водню, тобто n(CnH2n)=n(H2)

Знаходимо молярну масу алкена:

8,4г------0,15моль

X г ------ 1моль

X=8,4/0,15=56 г/моль

M(СnH2n) = 56 г/моль

14n=56

n=4

Формула алкену C4H8