Допоможіть вирішити задачу: Органічна речовина з масовою часткою C- 64,8%, H- 13,5%, O- 21,6% має

відносну густину пари за повітрям 2,552. Виведіть молекулярну формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Гекк Влад.

Ответ:

C₄H₁₀O

Объяснение:

Формула вещества имеет вид CxHyOz

x:y:z=w(C)/Ar(C):w(H)/Ar(H):w(O)/Ar(O)=64,8/12:13,5/1:21,6/16=5,4:13,5:1,35 = 4:10:1

M(CxHyOz)=d*M(пов.)=2,552*29г/моль=74 г/моль

M(C4H10O)=12*4+10*1+16*1=74 г/моль

M(C4H10O)=M(CxHyOz) - верно