У якій речовині масова частка феруму більша fe(oh)3 чи fepo4​


Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Денис.
1) Для того щоб це дізнатись, треба обрахувати масову частку заліза у кожній з цих сполук, за формулою:

W ( Fe ) = Ar ( Fe ) • n ( Fe ) / Mr ( речовини )

( атомну масу заліза помножити на його індекс у сполуці, та поділити на молекулярну масу речовини, до складу якої він входить ):

1) масова частка заліза - Fe(OH)3 :

W ( Fe ) = 56 • 1 = 56 / 107 = 0,523 або 52,3%

2) масова частка заліза - FePO4 :

W ( Fe ) = 56 / 151 = 0,370 або 37%

Відповідь:

у гідроксиді заліза масова частка заліза більша