Яка кількість теплоти виділиться при сполученні 5,6(10–2 м3 дигідрогену з дихлором, якщо стандартна

ентальпия утворення гідроген хлориду дорівнює –92,3 кДж/моль?

Ответы на вопрос

Отвечает Богданов Егор.

Ответ: - 230,75 кДж/моль

Объяснение:

Н2 + Cl2 -> 2HCl ; ^H= –92,3 кДж/моль

1. Знайдемо через відношення, скільки утвориться, HCl із 5,6×10^-2м3 Н2:

5,6×10^-2м3 = 0,056м3 = 56л.

V(HCl) = 56л×2×22,4л/моль÷22,4л/моль= 112л

Утвориться 112л HCl

2. Знайдемо, скільки це молів:

n(HCl) = 112л÷22,4л/моль= 5 моль.

3. За стандартних умов при утворенні двох молів HCl виділяється –92,3 кДж/моль теплоти, знайдемо, скільки її виділиться при утворенні 5 моль HCl:

^H= –92,3 кДж/моль × 2,5= -230,75 кДж/моль