Знайти формулу алкану молярна маса якого становить 46 г/моль


Ответы на вопрос

Отвечает Пантрин Иван.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

М - 46 г/моль

СnH2n+2 - ?

Розв’язання

1. Виводимо формулу для розрахунку молярної  маси алкану, використавши молярні маси  Карбону і Гідрогену:

М(СnH2n+2) = n*М(С) + (2n + 2)* М(H) =

= 12n + 2n + 2*1= 14n + 2

2. Знаходимо хімічну формулу сполуки:

14n + 2 = 46

14 n = 46-2

14 n = 44

n = 3

Формула алкану - С3Н8