ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!!!!!!! ПОМОГИТЕ!!!!! Відносна молекулярна масса оксмгеновмісної органічної

речовини, молекула якої містить карбон, окиген і гідроген, становить 88. Унаслідок повного спалювання 0.616 г її утворилося 784 мл вуглекислого газу (н.у). Установіть формулу речовини, укажіть загальну кількість атомів у її молекулі, напишіть напівсируктурні формули її ізомерів та назвіть їх за систематичною номенклатурою.

Ответы на вопрос

Отвечает Сербін Ваня.

Відповідь:

Пояснення:

n(CxHyOz) = m(CxHyOz) / Mr(CxHyOz) = 0,616 г / 88 г/ моль = 0,007 моль

n(CO2) = V(CO2) / Vm = 0,784 л / 22,4 л/ моль = 0,035 моль

приводимо мольні співвідношення до цілих чисел

1   (CxHyOz)  :  5 (CO2)

Молекула оксигеновмісної сполуки містить 5 атомів Карбону і 12 атомів Гідрогену , решта маси припадає на Оксиген

C5H11OH це пентанол-1, одноатомний спирт

ізомери -пентанол-2, пентанол-3, 3-метилбутанол-1,  

2,2-диметилпропанол-1