Які речовини взаємодіють із залізом: 1) сульфатна кислота (конц.), 2) нітратна кислота (розб.), 3)

калій нітрат, 4) хлор (при нагр.), 5) купрум (ІІ) хлорид, 6) нітратна кислота (конц.)? Відповідь підтвердити рівняннями реакцій.

Ответы на вопрос

Отвечает Подгайно Аня.

1) концентрированная серная кислота

2Fe+6H2SO4(конц)=Fe2(SO4)3+3SO2+6H2O

2) азотная кислота

Fe+4HNO3=Fe(NO3)3+NO+2H2O

3) нитрат калия

Fe+3KNO3=Fe(NO3)3+3K

4) хлор

2Fe+3Cl2=2FeCl3

5) хлорид купрума(II)

2Fe+3CuCl2=2FeCl3+3Cu

6) концентрированная азотная кислота

Fe+6HNO3(конц)=Fe(NO3)3+3NO2+3H2O