у водi масою 532,8 г розчиниликальцiй хлорид кількостью 0,2 моль. Обчисліть масову частку розчиної

речовини в добутому розчині​

Ответы на вопрос

Отвечает Гридин Артём.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

 m(Н2О)=532,8 г

n(CaCl2)=0,2 моль

 ω(CaCl2)-?

                                     Розв’язування

 З формули n=m/M, де М=Mr г/моль, знаходимо масу m=n•M

Mr(CaCl2)=Ar(Ca)+2×Ar(Cl)=40+2×35,5=111, M(CaCl2)=111 г/моль

m(CaCl2)=n(CaCl2)×M(CaCl2)=0,2 моль ×111 г/моль=22,2 г

  Знаходимо масу розчину:

m(розчину)=m(H2O)+m(CaCl2)=532,8 г + 22,2 г=555 г

  Масову частку розчиненої речовини знаходимо за формулою

ω(речовини)=m(речовини):m(розчину)×100%

ω(CaCl2)=m(CaCl2):m(розчину)×100%=22,2 г : 555 г × 100%=4%

Відповідь: 4%