Обчислить масу солі,що утворюється при взаємодії 7,4 грама кальцію гідроксиду з хлоридною кислотою.


Ответы на вопрос

Отвечает Козлов Шамиль.

Відповідь:

Пояснення:

задача за рівнянням реакції:

n(Ca(OH)2) = m(Ca(OH)2) / Mr(Ca(OH)2) = 7,4 г / 74г/моль = 0,1 моль

Ca(OH)2 + 2HCl = CaCl2 + 2H2O

мольне співвідношення за реакцією     1   :   1

мольне співвідношення за задачею   0,1   :   0,1

m(CaCl2) = n(CaCl2) * Mr(CaCl2) = 0,1 моль * 111 г/моль = 11,1 г