Урівняйте рівняння хімічних реакцій методом електронного балансу, вкажіть окисник та відновник:

KNO 2 + KMnO 4 + HCl → KNO 3 + MnCl 2 + KCl + H 2 O; SO 2 + H 3 PO 3 → H 3 PO 4 + S.

Ответы на вопрос

Отвечает Угланова Яна.

Ответ:

Объяснение:

5KNO2 + 2KMnO4 + 6HCl = 5KNO3 + 2MnCl2 + 2KCl + 3H2O

N(+3) -2e = N(+5)         5    ок-ие

в-ль

Mn(+7) +5e = Mn(+2)   2   в-ие

ок-ль

SO2 + 2H3PO3 = 2H3PO4 + S

S(+4) +4e = S(0)   1   в-ие

ок-ль

P(+3) -2e = P(+5)  2   ок-ие

в-ль