Обчислить массу кисню в 15 л повитря якщо густина повитря становить 1,29 г/л


Ответы на вопрос

Отвечает Доржиев Тумэн.

Ответ:Дано: V(повітря)=15 л, ρ(повітря)=1,29 г/л, ω(О)=23,14%.

Знайти: m(O2) - ?

Розв'язання:

І спосіб.

Обчислюємо масу повітря за формулою:

m(повітря)=V(повітря)•ρ(повітря)

m(повітря)=15 л•1,29 г/л=19.35 г.

Обчислюємо масу кисню в повітрі.

З формули ω(О)=(m(О2)/m(повітря))•100% знаходимо

m(О2)=(ω(О)•m(повітря)):100%

m(О2)=(23,14%•19.35 г):100% = 4.47 г.

ІІ спосіб.

Обчислюємо масу повітря за формулою:

m(повітря)=V(повітря)•ρ(повітря)

m(повітря)=15 л•1,29 г/л=19.35 г.

Для обчислення маси кисню у повітрі складемо пропорцію і розв'яжемо її.

Те, що масова частка кисню у повітрі становить 23,14% означає, що

у 100 г повітря міститься 23,14 г кисню, тоді

у 12,9 г повітря буде міститися х г кисню.

100 г / 19.35 г =23,14 г / х г,

звідси х =23,14 г • 19.35 г / 100 г = 4.47 г.

Відповідь: m(О2)= 4.47 г.