Срооооочно!!!! При зануренні 0,08 кг кальцій карбіту у воду виділилось 22,4 л ацетилену. Визначте

масову частку домішок у технічному кальцій карбіді.

Ответы на вопрос

Отвечает Болгов Данила.

Відповідь:

Пояснення:

Дано:

m(CaC2)тех = 0,08 кг = 80 г

V(C2H2) = 22,4  л

__________________

W(домішок) - ?

M(CaC2) = 64 г/моль

n(C2H2) = V(C2H2) / Vm = 22,4  л / 22,4  л/моль = 1 моль

CaC2 +2H2O = Ca(OH)2 + C2H2

Мольне співвідношення  речовин за реакцією   1   :   1

                                                            за задачею    1    :   1

m(CaC2) теор = n(CaC2) * M(CaC2) = 1 моль * 64 г/моль - 64 г

m(домішок) = 80 г - 64 г = 16 г

W(домішок)  = m(домішок)  / m(CaC2)тех  = 16 г / 80 г = 0,2 або 20%