СРОЧНО! у звичайній столовій ложці міститься близько 0,5 моль води. обчисліть число молекул води

та кількість речовини атомів гідрогену і оксигену в одній ложці.ПОМОГИТЕ ПРОШУ!!!Можно на русском!​

Ответы на вопрос

Отвечает Шаронова Аня.

Формула кількості речовини:

n= \frac{N}{N_A}, де  N — кількість частинок (атомів, молекул і т.д.), а N_A — стала Авогадро, що дорівнює 6,02 \cdot 10^{23} моль⁻¹.

1) Знайдемо число молекул води:

N (H_2O)= n (H_2O) \cdot N_A = 0,5 \cdot 6,02 \cdot 10^{23} = 3,01 \cdot 10^{23}

2) Кожна молекула води містить два атоми гідрогену та один атом оксигену.

Значить, n (H) = 2\cdot n(H_2O) = 2\cdot 0,5 = 1 (моль).

n (O) = n(H_2O) = 0,5 (моль).