Яка маса солі утвориться внаслідок взаємодії 40г кальцій оксиду з нітратною кислотою?


Ответы на вопрос

Отвечает Алифора Рита.

m(CaO) = 40 g

m(соли) - ?

n(CaO) = 40 / 56 = 0.71 mol (округлил к сотым)

0.71 mol                  x mol

CaO + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + H2O

1 mol                       1 mol

1:0.71 = 1:x

x = 0.71

m(Ca(NO3)2) = 0.71 * 164 = 116.44 g

Ответ: m(Ca(NO3)2) = 116.44 g.