8. До розчину масою 235 г масовою часткою барій хлориду 12 % додали надлишок розчину натрій

сульфату. Прицьому утворився осад кількістю речовини:​

Ответы на вопрос

Отвечает Кондратьева Александра.

Відповідь: 0,135 моль

Дано:

m(розч. BaCl2) = 235 г

ω(BaCl2) = 12% або 0,12

Знайти:

m(BaSO4)-?

Розв'язок:

Знаходимо масу барій хлориду:

m(BaCl2) = m(розч. BaCl2)*ω(BaCl2) = 235 г*0,12 = 28,2 г

Знаходимо кількість речовини  барій хлориду M(BaCl2) = 208 г/моль:

n(BaCl2) = m(BaCl2)/M(BaCl2) = 28,2 г/208 г/моль = 0,135 моль

Складаємо РХР:

BaCl2 + Na2SO4 = BaSO4 + 2NaCl

З РХР бачимо, що n(BaSO4)=n(BaCl2)

n(BaSO4) = 0.135 моль