Обчисліть масу технічного бензену з масовою часткою домішок 6,4 % для добування бромобензину масою

565,2 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Кравченко Паша.

Ответ:

Відповідь: 298,7712 г

Дано:

W(домішок у C6H6) = 6,4%

Br2

m(C6H5Br) = 565,2 г

Знайти: m(технічного C6H6)

Розв'язання:

x г 565,2 г

C6H6 + Br2 = HBr + C6H5Br

78 г 157 г

\frac{x}{78}

78

x

= \frac{565,2}{157}

157

565,2

m(чистого C6H6) = \frac{78*565.2}{157}

157

78∗565.2

= 280,8 г

Ми знайшли масу чистого бензену, а нам потрібно знайти масу бензену з домішками(тобто, технічного). Нехай, маса чистого бензену - це 100%

W(технічного C6H6) = W(чистого C6H6) + W(домішок) = 100% + 6,4% = 106,4%.

Складемо пропорцію:

280,8 г = 100%

х г = 106,4%

m(технічного C6H6) = \frac{280,8 * 106,4}{100}

100

280,8∗106,4

= 298,7712 г