Насичений одноатомний спирт масою 35.2 реагує з натрієм, масою 9.2 г. Визначити формулу спирту


Ответы на вопрос

Отвечает Микитчин Наталя.

2CnH2n+1OH+2Na=2CnH2n+1ONa+H2

n(Na)=m(Na)/M(Na)=9.2/23=0.4моль

n(CnH2n+1OH)=n(Na)=0.4моль

M(CnH2n+1OH)=m(CnH2n+1OH)/n(CnH2n+1OH)=35.2/0.4=88г/моль

CnH2n+1OH=88

12n+2n+1+16+1=88

14n+18=88

14n=70

n=5

C5H11OH

пентанол