2. Складіть формули сполук Оксигену з Гідрогеном, Калієм, Магнієм, Алюмінієм,Карбоном(IV),

Фосфором(V) і Сульфуром(VІ).3. У якій сполуці вміст Оксигену більший (замасовою часткою) — у калій перманганаті чибертолетовій солі?4. Як зміниться стан терезів, якщо в порожнюсклянку, яка врівноважена на терезах, черезтрубочку додати кисень?5. У хімічну склянку налили розчин гідрогенпероксиду масою 400 г і додали дрібкуманган(IV) оксиду. Після завершеннявиділення бульбашок газу в склянцізалишилася вода масою 375 г. Обчислітьмасу виділеного кисню.​

Ответы на вопрос

Отвечает Тойболатов Санжар.

Відповідь:

2.

H₂O, K₂O, MgO, Al₂O3,

CO₂, P₂O₅, SO₃;

3.

перманганат калію (KMnO₄):

W ( O ) = 16 x 4 = 64 /  158 = 0,405 або 40,5%

бертолетова сіль (KClO):

W ( O ) = 16 x 3 = 48 / 122 =  0,393 або 39,3 %

Відповідь: вміст Оксигену більший у перманганаті калію на 1,2%, ніж у бертолетовой солі.

4.

буде опускатись

5.

Відповідь:

m ( O₂ ) = 25 г

Дано:

m ( розчин H₂O₂ ) = 400 г

m ( H₂O ) = 375 г

Знайти:

m ( O₂ ) - ?

Рішення:

1) Складаємо рівняння реакціії:

H₂O₂ + MnO₂ → MnO + O₂ + H₂O

m ( H₂O₂ ) = m ( H₂O ) + m ( O₂ );

m ( O₂ ) = m ( H₂O₂ ) - m ( H₂O ).

m ( O₂ ) = 400 - 375 = 25 г.

Пояснення:

2.

При складанні формул оксидів, першим пишуть елемент у якого ступінь окиснення зі знаком "+", майже завжди кисень на останньому місці

( але якщо йде мова про оксид фтора ( OF₂ ) , то у цій сполуці фтор більше електронегативний, тобто він буде проявляти ступінь окиснення зі знаком "-", а кисень - зі знаком "+", це означає, що кисень у формулі буде стояти на першому місці )

Також складаючи формули оксидів треба дізнатися ступінь окиснення інших елементів ( у Оксигену вона завжди 2- )

3.

Обчислюємо масову частку елемента у сполуці ( в нашому випадку це - Оксиген ), за формулою:

ω ( Елемент )  = атомна маса елементу × на його індекс і поділити на молекулярну масу речовини

4.

Склянка, у яку додаватимуть кисень, почне опускатись, оскільки кисень важчий за повітря.

5.

За законом збереження маси речовин, тобто маса реагенту = маса продуктів реакції.