Яка маса KClO3 розкладається, якщо в результаті виділилося 5,6л O2 (н.у)?​


Ответы на вопрос

Отвечает Устименко Владислав.

Відповідь:

m(KClO₃) = 20,83 г

Пояснення:

Спершу запишемо рівняння реакції.

2KClO₃ = 2KCl + 3O₂

(Реакція відбувається за температури близько 400°С)

1) n(O₂) = V(O₂) ÷ Vm = 5,6 л ÷ 22,4 л/моль = 0,25 моль

2) n(O₂) : n(KClO₃) = 2 : 3 (згідно рівнянню реакції)

Звідси, n(KClO₃) = 2 × n(O₂) ÷ 3 = 2 × 0,25 моль ÷ 3 ≈ 0,17 моль

3) m(KClO₃) = n(KClO₃) × Mr(KClO₃) = 0,17 моль × 122,5 г/моль ≈ 20,83 г

Відповідь: m(KClO₃) = 20,83 г