Який об’єм сульфур(ІV) оксиду вступить в реакцію з 18 г води з утворенням сульфітної кислоти


Ответы на вопрос

Отвечает Афансьев Павел.

m(H2O) = 18 g

V(SO2) - ?

n(H2O) = 18 / 18 = 1 mol (Ню(к-сть речовини) = m(маса) / M(молярна маса)

(кислотний оксид + вода = оксигеновмістна кислота, вийняток SiO2)

1 mol   x mol

H2O + SO2 = H2SO3    (складаємо пропорцію за р-ням реакції і даним)   1 mol   1 mol

1:1 = 1:x

x = 1

V(SO2) = 1 * 22.4 = 22.4 l (Об'єм = молярний об'єм * к-сть речовини)