1. Суміш силіцій(IV) оксиду й фосфор(V) оксиду масою 40 г обробили надлишком гарячої води. Маса

одержаного продукту реакції дорівнювала39.2 г. Визначте масу кожного оксиду в початковій суміші.​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Дано: m(SO2,P2O5)=40 г, m(H3PO4)=39,2 г. Знайти: m(SiO2)-?, m(P2O5)-?

Розв'язування:

У початковій суміші оксидів з водою реагує тільки фосфор (V) оксид, тому ортофосфатна кислота є продуктом реакції.

1. Обчислюємо кількість речовини заданої маси за формулою v=m/M, де M=Mr г/моль.

Mr(H3PO4)=3•Ar(H)+Ar(P)+4•Ar(O)=3•1+31+4•16=98, тому

M(H3PO4)=98 г/моль.

v(H3PO4)=m(H3PO4):M(H3PO4)=39,2 г : 98 г/моль = 0,4 моль.

2. Напишемо рівняння реакції:

 P2O5  + 3H2O   =  2H3PO4

1 моль   3 моль     2 моль

За рівнянням реакції кількість речовини фосфор (V) оксиду (1 моль) удвічі менша, ніж кількість речовини ортофосфатної кислоти (2 моль), тому

v(P2O5)=v(H3PO4):2=0,4 моль : 2 = 0,2 моль.

3. Обчислюємо масу заданої кількості речовини за формулою m=v•M, де M=Mr г/моль.

Mr(P2O5)=2•Ar(P)+5•Ar(O)=2•31+5•16=142, тому M(P2O5)=142 г/моль.

m(P2O5)=v(P2O5)•M(P2O5)=0,2 моль•142 г/моль = 28,4 г.

4. Обчислюємо масу cиліцій (V) оксиду в початковій суміші.

m(SiO2)=m(P2O5,SiO2)-m(P2O5)=40 г - 28,4 г = 11,6 г.

Відповідь: 28,4 г Р2O5 та 11,6 г SiO2.