(дам 30балов) Унаслідок дії нітратної кислоти на натрій карбонат кількістю речовини 0,25 моль

виділяється карбон(IV) оксид об'ємом (н. у.)(а) 22,4 л; (б) 11,2 л; (в) 5,6 л; (г) 2,8 л.​

Ответы на вопрос

Отвечает Свинчук Артём.

Ответ:5.6л

Объяснение:

Відомо: ν(Na2СO3)=0,25 моль. Знайти:  V(HNO3)-?  

Розв'язування:

І спосіб

Записуємо рівняння реакції.

           0,25 моль                  х л

2HNO3 + Na2CO3  =  2NaNО3 + CO2↑+ H2O

           1 моль                     22,4 л

Над формулами речовин записуємо дані, що є за умовою задачі.

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 1 моль натрій карбонату Na2СO3 з утворенням 1 моль вуглекислого газу СО2 (1 моль газу за н.у. займає об'єм 22,4 л).  

Відповідні значення записуємо під формулами речовин у рівнянні реакції.

Складаємо пропорцію і розв'язуємо її.

0,25 моль / 1 моль = х л / 22,4 л, звідси

х л • 1 моль = 0,25 моль • 22,4 л

х=0,25 моль • 22,4 л / 1 моль

х=5,6 л.

Відповідь: V(СO2)=5,6 л.  

ІІ спосіб

Записуємо рівняння реакції: 2HNO3+Na2CO3=2NaNО3+CO2↑+H2O

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 1 моль натрій карбонату Na2СO3 з утворенням 1 моль вуглекислого газу СO2, кількості речовин однакові. Отже, якщо в реакцію вступає 0,25 моль натрій карбонату, то утворюється така ж кількість речовини вуглекислого газу, тому  

v(СO2)=v(Na2CO3)=0,25 моль.

Знаходимо об'єм вуглекислого газу кількістю речовини 0,25 моль за формулою V=v•VM, де VM-постійна величина і за н.у. чисельно дорівнює 22,4 л/моль.

V(CO2)=v(CO2)•VM=0,25 моль•22,4 л/моль=5,6 л.

Відповідь: V(CO2)=5,6 л.