Объяснить: для розчину солі масою 250 г з масовою часткою солі 10% долили 150 г води. Обчисліть

масову частку солі в утвореному розчині?​

Ответы на вопрос

Отвечает Хуснетдинова Энже.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m1(р-ну)=250 г

ω1(солі)=10%

m(H2O)=150 г

----------------------------

ω2(солі)-?

Розв'язування  

1. Обчислюємо масу солі в початковому розчині:  

m1(cолі)=(ω1(солі) × m1(р-ну)) /100%=(10%×250 г) /100%= 25 г    

2. Розраховуємо масу новоутвореного розчину:  

m2(р-ну)=m1(р-ну)+m(Н2О)=250 г + 150 г=400 г  

3. Обчислюємо масову частку солі в утвореному розчині:  

ω2(солі)= (m1(солі) / m2(р-ну) ) ×100%= (25 г / 400 г)× 100%= 6,25%

Відповідь: ω2(солі)=6,25%