Яка маса (г) алюміній гідроксиду прореагувала з сульфатною кислотою, якщо утворилось 54 г води?


Ответы на вопрос

Отвечает Рябчикова Дарья.

Дано:

m(H2O)=54г

Найти:

m(Al(OH)3)-?

Решение:

2Al(OH)3+3H2SO4=Al2(SO4)3+3H2O

n(H2O)=m/M=54г:18г/моль=3 моль

M(H2O)=1*2+16=18г/моль

n(H2O)=n(Al(OH)3)=3*2/3=2 моль

m(Al(OH)3)=n*M=2 моль*78г/моль=156г

M(Al(OH)3)= 27+1*3+16*3=78 г/моль