ДАЮ 50 Б! ЗАДАЧА З ХІМІЇ 9 КЛАС! Обчисліть який об'єм повітря потрібен для спалювання метану

об'ємом 20м³, якщо об'ємна частка кисню в повітрі становить 21%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лукина Юля.

Ответ: 476,19 м³

Дано:

V(CH₄) = 20 м³

φ(О₂) = 21% або 0,21

V(пов.) - ?

Объяснение:

Складаємо РХР:

СН₄ + 2О₂ = СО₂ + 2Н₂О

З РХР бачимо, що для спалювання одного об'єму метану необхідно вдвічи більший об'єм кисню. Таким чином,                                                                         V(O₂) = 5V(CH₄) = 5*20 м³ = 100 м³

V(пов.) = V(O₂)/φ(О₂) = 100 м³/0,21 = 476,19 м³

Відповідь: 476,19 м³