розрахуйте масову частку розчиненої речовини, якщо для приготування розчину взяли 45 г купрум(2)

сульфату CuSO4 і 205 г води​

Ответы на вопрос

Отвечает Бовтрукевич Екатерина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CuSO4)=45 г

m(H2O)=205 г

----------------------

ω(CuSO4) - ?

Розв*язок:

Обчислюємо масу  розчину:

m(р-ну) = m(H2O) + m(CuSO4)= 205г + 45г =250 г

Обчислюємо масову частку розчиненої речовини:

ω(CuSO4)= m(CuSO4) / m(р-ну) = 45г/250г =0,18,або 0,18×100%=18%

Відповідь: ω(CuSO4)= 18% (або 0,18)