газ що виділився при взаємодії 5 моль магнію із 182,5 г хлоридної кислоти пропустили через порошок

ферум(||) оксиду. Яку масу заліза отримали?​

Ответы на вопрос

Отвечает Омельчук Юлия.

Ответ:

Mg+2HCl = MgCl2+H2

FeO + H2 = Fe + H2O

М (HCl) = 36,5 г/моль

M (Fe) = 56 г/моль

182,5 / 36,5 = 5 моль  кислоты

Кислота в недостатке, расчеты будем проводить по кислоте

n (H2) = 5*1 /2 = 2,5 моль

n (Fe) = n (H2) = 2,5 моль

m (Fe) = 2,5 * 56 = 140 г