Який об'єм води, необхідно додати до 600 мл розчину нітратної кислоти HNO3 з масовою часткою 30%

(p=1,184 г/моль.), щоб утворився розчин з масовою часткою кислоти 12%​

Ответы на вопрос

Отвечает Райская Леся.

Ответ:

Объем воды необходимый для разбавления азотной кислоты равен 1065.6 мл

Объяснение:

p=m/V;

m(раствора HNO3)=p*V=1.184*600=710,4 г;

m(HNO3)=w(HNO3)*m(раствора HNO3)/100=30*710.4/100=213.12 г;

m(12%раствора)=m(HNO3)/w(HNO3)=213.12/0.12=1776 г;

m(H2O)=1776-710.4=1065.6 г

V(H2O)=m(H2O)/p(H2O)=1065.6/1=1065.6 мл ;

Отвечает Иванченко Ростик.

Ответ:

Объяснение:

w(HNO3)=m(HNO3)/(m(HNO3)+m(H20))

m(HNO3)=V×p=600×1.184=