Визначити масу осаду,що утвориттся при взаємодії 9,8 г h3po4 з ca(oh)2


Ответы на вопрос

Отвечает Соболь Иван.

Ответ:

Масса фосфат кальция равна 15.5 г

Объяснение:

Дано

m(H3PO4)=9.8 г

Найти

m(Ca3(PO4)2)-?

Решение

2H3PO4+3Ca(OH)2=Ca3(PO4)2(осадок) +6H2O

n(H3PO4)=m/M=9.8/98=0.1 моль

n(Ca3(PO4)2)=n(H3PO4)/2)=0.05 моль

m(Ca3(PO4)2)=n*M=0.05*310=15.5 г