Для полоскання горла, при зубних болях ефективним є використання розчину харчової соди з масовою

часткою розчиненої речовини 10 %. Здійсніть необхідні розрахунки для приготування 80 г такого розчину.​

Ответы на вопрос

Отвечает Нигматуллин Денис.

Ответ:

8 г соди і 72 мл води

Объяснение:

Дано: m(розчину)=80 г; ω(соди)=10%.

Знайти: m(соди)-?, m(води)-?

Розв'язування:

1. Знаходимо масу соди в розчині.

m(соди) = m(розчину)•ω(соди)/100%=80 г • 10%:100%=8 г.

2. Знаходимо масу води в розчині.

m(води)=m(розчину)-m(соди)=80 г - 8 г=72 г. Для води об'єм співпадає з масою, тому V(води)=72 мл.

Відповідь: для приготування цього розчину треба взяти 8 г соди і 72 мл води.