Даю 30 балів до рощину що містить 35 г азотної кислоти додали 14 грам оксиду кальцію. Визначити

масу солі що утворюється в наслідок реакції​

Ответы на вопрос

Отвечает Базаркина Анастасия.

Ответ:

Масса нитрата кальция равна 41 г

Объяснение:

Дано:

m(HNO3) =35г

m(CaO) =14 г

Найти

m(Ca(NO3)2)-?

Решение

CaO+2HNO3=Ca(NO3)2+H2O

n(CaO)=m/M=14/56=0.25 моль

n(HNO3) =35/63=0.55(5) моль

Оксид кальция в недостатке, считаем по нему.

n(CaO) =n(Ca(NO3) 2)=0.25 моль

m(Ca(NO3) 2)=n*M=0.25*164=41 г