Укажіть об’єм (у літрах) утвореного (н. у.) газу, якщо в хімічну реакцію вступають натрій сульфід

масою 195 г і хлоридна кислота.​

Ответы на вопрос

Отвечает Новомлинов Андрей.

Дано:

m(Na2S)=195г

Найти:

V(H2S)-?

Решение:

Na2S+2HCl=2NaCl+H2S

n(Na2S)=m/M= 195г:78г/моль=2,5 моль

M(Na2S)=23*2+32=78 г/моль

n(Na2S)=n(H2S)=2,5 моль

V(H2S)=n*Vm= 2,5 моль*22,4л/моль=56 л