який об'єм водню (н.у.) виділиться внаслідок взаємодії цинку з розчином хлоридної кислоти масою

180г з масовою часткою HCl 12%

Ответы на вопрос

Отвечает Черныш Тонечка.

Ответ:

сложим уравнение :

Zn+2HCl=ZnCl2+H2

1. визначаємо масу(HCl)

w=m(р-ни)*100%/m(р-ну)

m(HCl)=w*m(р-ну)/100%

m(HCl)=27*200/100=54г

Визначаємо речовину яка знаходиться у надлишку

n(Zn)=m/M=130/65=2моль

n(HCl)=m/M=54/36.5=1.5моль

Отже, HCl повністю прореагує а цинк у надлишку

54-------xл

73------22.4

х=54*22.4/73=16.6л

Відповідь 16.6л